Original: $827.89
-65%$827.89
$289.76The Story
| Material | Resin |
|---|---|
| Style | Dopamine Colors |
| Finish | White. Red. Green. Blue |
| Type | Floor Lamp |
| Color | White. Red. Green. Blue |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 40cm |
|---|---|
| Height | 150cm |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINF-YL1005 |
- 15.7 diameter (40cm) x 59Â height (150cm). Weighs 26.5 lbs. (12kg)
- Uses 40-watt E26 or E27 incandescent standard bulb (not included). 90 CRI.
- Add a touch of whimsy and brightness to your home with this stylish and functional floor lamp.
- Available in White. Red. Green. Blue.
- Comes with 59 plug cord.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Resin |
|---|---|
| Style | Dopamine Colors |
| Finish | White. Red. Green. Blue |
| Type | Floor Lamp |
| Color | White. Red. Green. Blue |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 40cm |
|---|---|
| Height | 150cm |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINF-YL1005 |
- 15.7 diameter (40cm) x 59Â height (150cm). Weighs 26.5 lbs. (12kg)
- Uses 40-watt E26 or E27 incandescent standard bulb (not included). 90 CRI.
- Add a touch of whimsy and brightness to your home with this stylish and functional floor lamp.
- Available in White. Red. Green. Blue.
- Comes with 59 plug cord.

























