Original: $148.08
-65%$148.08
$51.83The Story

| Material | Brass. Glass |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | Brass |
| Type | Wall Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Height | 19cm |
| Installation | Hardwired |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINW-F6798B |
- 5.9 diameter (15cm) x 7.5 height (19cm). Weighs 4.4 lbs. (2kg)
-
Uses 40-watt E26 or E27 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description

| Material | Brass. Glass |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | Brass |
| Type | Wall Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Height | 19cm |
| Installation | Hardwired |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINW-F6798B |
- 5.9 diameter (15cm) x 7.5 height (19cm). Weighs 4.4 lbs. (2kg)
-
Uses 40-watt E26 or E27 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.

























