
Original: $378.26
-65%$378.26
$132.39The Story
- This modern minimalist glass wall lamp features a high-light-transmission glass lampshade, which emits clear, unobstructed light—creating a bright yet soft illumination effect. Its simple, sleek shape boasts strong versatility, effortlessly complementing a variety of decor styles, from modern and contemporary to transitional, making it a flexible choice for different outdoor spaces.
DETAILS
| Product Name: | Modern Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Glass |
| Light Source: | LED 3W, E27 6W |
| Voltage: | 110V~240V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Waterproof: | IP54 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Applicable Scene: | Outdoor, Garden |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This modern minimalist glass wall lamp features a high-light-transmission glass lampshade, which emits clear, unobstructed light—creating a bright yet soft illumination effect. Its simple, sleek shape boasts strong versatility, effortlessly complementing a variety of decor styles, from modern and contemporary to transitional, making it a flexible choice for different outdoor spaces.
DETAILS
| Product Name: | Modern Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Glass |
| Light Source: | LED 3W, E27 6W |
| Voltage: | 110V~240V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Waterproof: | IP54 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Applicable Scene: | Outdoor, Garden |
Â























