Original: $79.41
-65%$79.41
$27.79The Story
- This outdoor wall light features a high color rendering index (CRI), which accurately restores the original colors of surrounding scenes—whether it’s the vibrant hues of garden plants or the texture of exterior walls. This ensures you can fully appreciate the natural beauty of your outdoor space, adding a touch of life to nighttime views.
DETAILS
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum, Acrylic |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110V~240V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Source: | LED 6W |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K) |
|
Color Temperature Dimming:
|
No |
| Applicable Space: | 32 sq ft - 64 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Indoor |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This outdoor wall light features a high color rendering index (CRI), which accurately restores the original colors of surrounding scenes—whether it’s the vibrant hues of garden plants or the texture of exterior walls. This ensures you can fully appreciate the natural beauty of your outdoor space, adding a touch of life to nighttime views.
DETAILS
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum, Acrylic |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110V~240V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Source: | LED 6W |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K) |
|
Color Temperature Dimming:
|
No |
| Applicable Space: | 32 sq ft - 64 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Indoor |
Â
























