
Original: $135.95
-65%$135.95
$47.58The Story
- This outdoor wall light operates entirely automatically: it charges itself during the day using solar power and turns on automatically at night, bringing you a comfortable, hassle-free lighting experience that requires no manual control.
DETAILS
| Solar Panel: | Polysilicon |
| Battery: | 1200mAh |
| Material: | ABS+PC |
| Power: | 1.68W |
| Induction Model: | Light Control, Body Induction |
| Waterproof: | IP65 |
| LED Light Beads: | 40PCS 2835 |
| Induction Distance: | 0-314inches |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This outdoor wall light operates entirely automatically: it charges itself during the day using solar power and turns on automatically at night, bringing you a comfortable, hassle-free lighting experience that requires no manual control.
DETAILS
| Solar Panel: | Polysilicon |
| Battery: | 1200mAh |
| Material: | ABS+PC |
| Power: | 1.68W |
| Induction Model: | Light Control, Body Induction |
| Waterproof: | IP65 |
| LED Light Beads: | 40PCS 2835 |
| Induction Distance: | 0-314inches |























