
Original: $539.80
-65%$539.80
$188.93The Story
- Crafted from stainless steel, this solar outdoor light boasts a sleek appearance paired with exceptional sturdiness. It is inherently waterproof and rustproof, and its structural integrity ensures it won’t easily deform—even after long-term exposure to outdoor elements like rain, wind, or temperature fluctuations.
DETAILS
| Lamp Color: | Gray |
| Light Source: | LED 5W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Material: | Stainless Steel, PC |
| Waterproof: | IP65 |
| Color Rendering Index: | Ra>80 |
| Power Supply: | Solar |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Lawn, Garden, Villa |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Crafted from stainless steel, this solar outdoor light boasts a sleek appearance paired with exceptional sturdiness. It is inherently waterproof and rustproof, and its structural integrity ensures it won’t easily deform—even after long-term exposure to outdoor elements like rain, wind, or temperature fluctuations.
DETAILS
| Lamp Color: | Gray |
| Light Source: | LED 5W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Material: | Stainless Steel, PC |
| Waterproof: | IP65 |
| Color Rendering Index: | Ra>80 |
| Power Supply: | Solar |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Lawn, Garden, Villa |























