
Original: $293.45
-65%$293.45
$102.71The Story
- This outdoor wall lamp combines durability and aesthetics, featuring a stainless steel body and an imitation marble lampshade. The stainless steel construction ensures rust resistance and shape retention—even after long-term exposure to outdoor elements like rain or humidity—while the imitation marble lampshade diffuses light to create a bright yet natural glow, avoiding harsh glare.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Imitation Marble |
| Light Source: | LED |
| Power: | 12W, 18W, 24W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Scene: | Outdoor, Villa, Gate, Hotel, Other |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This outdoor wall lamp combines durability and aesthetics, featuring a stainless steel body and an imitation marble lampshade. The stainless steel construction ensures rust resistance and shape retention—even after long-term exposure to outdoor elements like rain or humidity—while the imitation marble lampshade diffuses light to create a bright yet natural glow, avoiding harsh glare.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Imitation Marble |
| Light Source: | LED |
| Power: | 12W, 18W, 24W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Scene: | Outdoor, Villa, Gate, Hotel, Other |
Â























