
Original: $57.87
-65%$57.87
$20.25The Story
- This outdoor wall light is made of thickened aluminum (multiple anti-rust treatments) for rust/fade resistance and long life. It has a high-transmittance optical lens and bright LED, casting bright, uniform, flicker-free light—with a unique light design for both lighting and decoration. The waterproof wall sconce features an intelligent control circuit (stable constant current) to protect the light source and ensure steady chip operation.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum, Optical Lens |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Power: | 2W, 4W, 6W, 8W |
| Voltage: | 85-265V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Indoor, Outdoor |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This outdoor wall light is made of thickened aluminum (multiple anti-rust treatments) for rust/fade resistance and long life. It has a high-transmittance optical lens and bright LED, casting bright, uniform, flicker-free light—with a unique light design for both lighting and decoration. The waterproof wall sconce features an intelligent control circuit (stable constant current) to protect the light source and ensure steady chip operation.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum, Optical Lens |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Power: | 2W, 4W, 6W, 8W |
| Voltage: | 85-265V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Indoor, Outdoor |
Â























