
Original: $189.80
-65%$189.80
$66.43The Story
- This classic outdoor chandelier runs on solar power, with no wiring required—giving you the freedom to place it anywhere you like, no matter if there’s no nearby power source.
DETAILS
| Product Name: | Solar Pendant Lights |
| Material: | PC, Galvanized Iron |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon, 5.5V/5.5W |
| Battery: | 3.7V/ 6000mAh |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K) |
| Working: | 12-13 Hours |
| Charging: | 6 Hours |
| Applicable: | Courtyard, Garden, Hotel |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This classic outdoor chandelier runs on solar power, with no wiring required—giving you the freedom to place it anywhere you like, no matter if there’s no nearby power source.
DETAILS
| Product Name: | Solar Pendant Lights |
| Material: | PC, Galvanized Iron |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon, 5.5V/5.5W |
| Battery: | 3.7V/ 6000mAh |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K) |
| Working: | 12-13 Hours |
| Charging: | 6 Hours |
| Applicable: | Courtyard, Garden, Hotel |
Â





















