
The Story
Description:
This outdoor LED spotlight is built for durability and versatility, featuring a high-strength die-cast aluminum body paired with a tempered glass coverāmaterials that stand up to outdoor wear, impacts, and harsh conditions. It offers four power options (6W, 12W, 18W, and 24W), allowing you to choose the right brightness for your specific lighting needs.
DETAILS
| Product Name: | Led spotlights outdoor |
| Product Type: | Spotlights |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | DC24V (Need to Be Used with Transformer) Note: Transformer Not Included |
| Lumens: | 85LM/W |
| Style: | Modern |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Control Type: | Wall Switch |
| Mounting Type: | Ground |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Light Source: | LED |
| Shade Material: | Tempered Glass |
| Material: | Aluminum |
| Color Rendering Index (CRI): | Raļ¼80 |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Brightness Dimming: | No |
| Applicable Scene: | Garden,Lawn,Porch,Yard |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Description:
This outdoor LED spotlight is built for durability and versatility, featuring a high-strength die-cast aluminum body paired with a tempered glass coverāmaterials that stand up to outdoor wear, impacts, and harsh conditions. It offers four power options (6W, 12W, 18W, and 24W), allowing you to choose the right brightness for your specific lighting needs.
DETAILS
| Product Name: | Led spotlights outdoor |
| Product Type: | Spotlights |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | DC24V (Need to Be Used with Transformer) Note: Transformer Not Included |
| Lumens: | 85LM/W |
| Style: | Modern |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Control Type: | Wall Switch |
| Mounting Type: | Ground |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Light Source: | LED |
| Shade Material: | Tempered Glass |
| Material: | Aluminum |
| Color Rendering Index (CRI): | Raļ¼80 |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Brightness Dimming: | No |
| Applicable Scene: | Garden,Lawn,Porch,Yard |





















