
Original: $236.91
-65%$236.91
$82.92The Story
- Invest in long-lasting outdoor illumination with this thickened die-cast aluminum lawn lamp, engineered for durability and convenience. Its body undergoes multiple precision processes, resulting in superior rust resistance and sturdiness—able to withstand years of outdoor wear. Additionally, the thickened aluminum construction delivers excellent heat dissipation, preventing overheating and extending the lamp’s overall service life, ensuring reliable performance season after season.
DETAILS
| Product Name: | Â Outdoor Pathway Bollard Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Power: | 7W |
| Voltage: | 110-240V |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Villa, Yard, Garden, Lawn |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Invest in long-lasting outdoor illumination with this thickened die-cast aluminum lawn lamp, engineered for durability and convenience. Its body undergoes multiple precision processes, resulting in superior rust resistance and sturdiness—able to withstand years of outdoor wear. Additionally, the thickened aluminum construction delivers excellent heat dissipation, preventing overheating and extending the lamp’s overall service life, ensuring reliable performance season after season.
DETAILS
| Product Name: | Â Outdoor Pathway Bollard Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Power: | 7W |
| Voltage: | 110-240V |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Villa, Yard, Garden, Lawn |
Â























