
Original: $61.91
-65%$61.91
$21.67The Story
- This solar outdoor wall light stands out for its high charging efficiency and fast speed. Even on cloudy or rainy days, it maintains an excellent photoelectric conversion rate—effectively solving the common issue of short lighting time that plagues many solar wall lamps in bad weather.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Solar Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS+PC |
| Waterproof: | IP65 |
| Solar Panel: | 2V 250mA |
| Battery: | 1.2V AA 1300MAh |
| Charging Time: | 6 Hours |
| Light Source: | 2LED |
| Color Temperature: | Warm White+RGB Colorful Light |
| Working Time: | 8-10 Hours |
| Switch: | Toggle Switch |
| Function: | Intelligent Light Control |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- This solar outdoor wall light stands out for its high charging efficiency and fast speed. Even on cloudy or rainy days, it maintains an excellent photoelectric conversion rate—effectively solving the common issue of short lighting time that plagues many solar wall lamps in bad weather.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Solar Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS+PC |
| Waterproof: | IP65 |
| Solar Panel: | 2V 250mA |
| Battery: | 1.2V AA 1300MAh |
| Charging Time: | 6 Hours |
| Light Source: | 2LED |
| Color Temperature: | Warm White+RGB Colorful Light |
| Working Time: | 8-10 Hours |
| Switch: | Toggle Switch |
| Function: | Intelligent Light Control |
Â























