
Original: $438.84
-65%$438.84
$153.59The Story
- Equipped with an imitation marble lampshade, the outdoor light delivers excellent performance: it has high light transmittance, resists high temperatures, won’t fade easily, and is shatterproof. The lampshade’s simple yet elegant design ensures uniform light distribution without glare, and it’s also easy to clean and maintain, reducing hassle for daily use.
DETAILS
| Style: | Modern |
| Product Name: | Outdoor Lights |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Imitation Marble |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Lawn, Villa |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Equipped with an imitation marble lampshade, the outdoor light delivers excellent performance: it has high light transmittance, resists high temperatures, won’t fade easily, and is shatterproof. The lampshade’s simple yet elegant design ensures uniform light distribution without glare, and it’s also easy to clean and maintain, reducing hassle for daily use.
DETAILS
| Style: | Modern |
| Product Name: | Outdoor Lights |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Imitation Marble |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Lawn, Villa |























