Original: $406.54
-65%$406.54
$142.29The Story
| Material | Brass. Fabric |
|---|---|
| Style | Contemporary |
| Finish | Brass |
| Type | Wall Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 42cm |
|---|---|
| Width | 15cm |
| Height | 66cm |
| Installation | Hardwired |
| Light Source | E14 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINW-190407 |
- 16.5 diameter (42cm) x 5.9 width (15cm) x 26 height (66cm). Weighs 11 lbs. (5kg)
- Uses 15-watt E14 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Brass. Fabric |
|---|---|
| Style | Contemporary |
| Finish | Brass |
| Type | Wall Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 42cm |
|---|---|
| Width | 15cm |
| Height | 66cm |
| Installation | Hardwired |
| Light Source | E14 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINW-190407 |
- 16.5 diameter (42cm) x 5.9 width (15cm) x 26 height (66cm). Weighs 11 lbs. (5kg)
- Uses 15-watt E14 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.

























