Original: $258.45
-65%$258.45
$90.46The Story
- Light up your outdoor setting with our Matte Black Solar Outdoor Lights. Boasting a unique cage design, these sturdy lanterns blend traditional charm with a modern edge—adding character to any exterior space. Crafted from high-quality aluminum and fitted with a frosted lampshade, they ensure long-term durability and rust resistance, standing up to harsh weather conditions like rain, wind, or UV exposure.
DETAILS
| Product Name: | Solar Outdoor Light |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Die-cast Aluminum, frosted lampshade |
| Light Source: | LED/E27 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110-220V |
| Craft: | Grinding, Polishing |
| Features: | Waterproof, Rustproof |
| Applicable Scene: | Outdoor, Garden, Park, Hotel, Other |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Light up your outdoor setting with our Matte Black Solar Outdoor Lights. Boasting a unique cage design, these sturdy lanterns blend traditional charm with a modern edge—adding character to any exterior space. Crafted from high-quality aluminum and fitted with a frosted lampshade, they ensure long-term durability and rust resistance, standing up to harsh weather conditions like rain, wind, or UV exposure.
DETAILS
| Product Name: | Solar Outdoor Light |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Die-cast Aluminum, frosted lampshade |
| Light Source: | LED/E27 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110-220V |
| Craft: | Grinding, Polishing |
| Features: | Waterproof, Rustproof |
| Applicable Scene: | Outdoor, Garden, Park, Hotel, Other |
Â
























