Original: $173.66
-65%$173.66
$60.78The Story
| Material | Resin. Acrylic |
|---|---|
| Style | Dopamine Colors |
| Finish | Gray. Pink |
| Type | Table Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 40cm |
|---|---|
| Height | 32cm |
| Light Source | G4 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINT-YT2018 |
- 15.7 diameter (40cm) x 12.6 height (32cm). Weighs 6.6 lbs. (3kg)
-
Uses two 3-watt G4 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.
- G4 Bi-Pin Base Bulbs. AC 110V ( Do Not Use in Low Voltage 12V).
- Available in Gray. Pink.
- Comes with 59 plug cord.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Resin. Acrylic |
|---|---|
| Style | Dopamine Colors |
| Finish | Gray. Pink |
| Type | Table Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 40cm |
|---|---|
| Height | 32cm |
| Light Source | G4 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINT-YT2018 |
- 15.7 diameter (40cm) x 12.6 height (32cm). Weighs 6.6 lbs. (3kg)
-
Uses two 3-watt G4 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.
- G4 Bi-Pin Base Bulbs. AC 110V ( Do Not Use in Low Voltage 12V).
- Available in Gray. Pink.
- Comes with 59 plug cord.

























