Original: $148.08
-65%$148.08
$51.83The Story
| Material | Wood. Glass. Brass |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | Walnut color |
| Type | Pendant Light |
| Color | Colorful |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 17cm |
|---|---|
| Height | 12cm |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINP-HL850 |
- 6.7 diameter (17cm) x 4.7 height (12cm). Weighs 6.6 lbs. (3kg)
- Uses 40-watt E26 or E27 incandescent bulbs (not included) 90 CRI.
- Comes with 59″ hanging wire. Adjustable hanging height.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Wood. Glass. Brass |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | Walnut color |
| Type | Pendant Light |
| Color | Colorful |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 17cm |
|---|---|
| Height | 12cm |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINP-HL850 |
- 6.7 diameter (17cm) x 4.7 height (12cm). Weighs 6.6 lbs. (3kg)
- Uses 40-watt E26 or E27 incandescent bulbs (not included) 90 CRI.
- Comes with 59″ hanging wire. Adjustable hanging height.

























