
Original: $351.34
-65%$351.34
$122.97The Story
- Elevate the ambiance of your outdoor spaces with our Imitation Stone Tower Outdoor Landscape Lights. Crafted from durable resin that mimics the texture and appearance of real stone, these lights blend a rustic aesthetic with subtle eleganceāmaking them a perfect fit for park lawns, gardens, or any outdoor setting where you want to add natural charm.
DETAILS
| Light Source Type: | E27 3W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Lamp Material: | Resin Lamp Body + PC Lampshade |
| Lamp Color: | Imitation Stone (Gray) |
| Voltage: | 110-220V |
| Waterproof Grade: | IP54 |
| Color Rendering Index: | Raļ¼80 |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Courtyard, Villa, Residential Area, etc. |
Ā

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Elevate the ambiance of your outdoor spaces with our Imitation Stone Tower Outdoor Landscape Lights. Crafted from durable resin that mimics the texture and appearance of real stone, these lights blend a rustic aesthetic with subtle eleganceāmaking them a perfect fit for park lawns, gardens, or any outdoor setting where you want to add natural charm.
DETAILS
| Light Source Type: | E27 3W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Lamp Material: | Resin Lamp Body + PC Lampshade |
| Lamp Color: | Imitation Stone (Gray) |
| Voltage: | 110-220V |
| Waterproof Grade: | IP54 |
| Color Rendering Index: | Raļ¼80 |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 161 sq ft |
| Applicable Scene: | Courtyard, Villa, Residential Area, etc. |
Ā























