
Original: $121.14
-65%$121.14
$42.40The Story
| Product Details | |
| Type | Ceiling lighting |
| Style | Fael |
| Suggested Space Fit | Bedroom, study, dining room |
| Suggested Room Size | 15-20㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP rate | IP20 |
| Light source | LED Strip 3000K/6000K |
| Light Source | |
| Bulb Included | / |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | / |
| Number of Bulb | / |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage(W) | 16W |
| Material | |
| Primary Material | Metal |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | / |
| Weights & Dimensions | |
| Product Weight | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not | / |
| Size | See Image |
| Package Contents | |
| 1*Ceiling lighting | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Inspiration
- The light source housing is made of high-quality metal, and the LED light bar is firmly connected to it, which is very durable.
- Available in black and white, both colours are very classic and will fit well into a variety of styles of décor
- The design of this ceiling lamp is stylish and innovative, it is entirely made of a metal strip through different processes, forming the shape of a flower with 6 petals, which is very chic and a rare piece of furniture decoration.
- Elegant and beautiful design is suitable for your various home decoration styles, such as kitchen, bedroom, living room, dining room, corridor, staircase, and so on.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Product Details | |
| Type | Ceiling lighting |
| Style | Fael |
| Suggested Space Fit | Bedroom, study, dining room |
| Suggested Room Size | 15-20㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP rate | IP20 |
| Light source | LED Strip 3000K/6000K |
| Light Source | |
| Bulb Included | / |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | / |
| Number of Bulb | / |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage(W) | 16W |
| Material | |
| Primary Material | Metal |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | / |
| Weights & Dimensions | |
| Product Weight | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not | / |
| Size | See Image |
| Package Contents | |
| 1*Ceiling lighting | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Inspiration
- The light source housing is made of high-quality metal, and the LED light bar is firmly connected to it, which is very durable.
- Available in black and white, both colours are very classic and will fit well into a variety of styles of décor
- The design of this ceiling lamp is stylish and innovative, it is entirely made of a metal strip through different processes, forming the shape of a flower with 6 petals, which is very chic and a rare piece of furniture decoration.
- Elegant and beautiful design is suitable for your various home decoration styles, such as kitchen, bedroom, living room, dining room, corridor, staircase, and so on.























