Original: $314.32
-65%$314.32
$110.01The Story
- Boasting a sleek, simple, and elegant design, these LED outdoor lights are ideal for illuminating gardens, porches, backyards, and fences. Their two-sided lighting design adds an understated yet refined look to your garden and outdoor walls, avoiding overly complicated styles while enhancing aesthetics.
DETAILS
| Fixture Color: | Black |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Iron |
| Light Sources: | LED |
| Wattage: | 20W / 24W / 30 W / 34W / 40W |
| Illumination Area: |
108 sq ft - 161 sq ft
|
| Voltage: | 110 V |
| Integrated LED: | Yes |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Color Temperature: | 3200K (Warm White) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Boasting a sleek, simple, and elegant design, these LED outdoor lights are ideal for illuminating gardens, porches, backyards, and fences. Their two-sided lighting design adds an understated yet refined look to your garden and outdoor walls, avoiding overly complicated styles while enhancing aesthetics.
DETAILS
| Fixture Color: | Black |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Iron |
| Light Sources: | LED |
| Wattage: | 20W / 24W / 30 W / 34W / 40W |
| Illumination Area: |
108 sq ft - 161 sq ft
|
| Voltage: | 110 V |
| Integrated LED: | Yes |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Color Temperature: | 3200K (Warm White) |
























