Original: $154.81
-65%$154.81
$54.18The Story
| Material | Brass. Glass |
|---|---|
| Style | Contemporary |
| Finish | Brass |
| Type | Wall Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Width | 36cm |
| Height | 26cm |
| Installation | Hardwired |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINW-F6791B |
- 5.9 diameter (15cm)Â x 14.2 width (36cm) x 10.2 height (26cm). Weighs 6.6 lbs. (3kg)
-
Uses 40-watt E26 or E27 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Brass. Glass |
|---|---|
| Style | Contemporary |
| Finish | Brass |
| Type | Wall Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Width | 36cm |
| Height | 26cm |
| Installation | Hardwired |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINW-F6791B |
- 5.9 diameter (15cm)Â x 14.2 width (36cm) x 10.2 height (26cm). Weighs 6.6 lbs. (3kg)
-
Uses 40-watt E26 or E27 incandescent bulbs (not included). 90 CRI.

























