Original: $192.49
-65%$192.49
$67.37The Story
- Brighten your gardens and pathways with our luxurious Black Garden Solar Pathway Lights, adorned with an elegant diamond trim and paired with a frosted-and-clear PC lampshade—blending sophistication with practicality. Standing at 27.6 inches tall, these lights rely on solar power to deliver an eco-friendly lighting solution, eliminating the need for electricity.
DETAILS
| Product Name: | Solar Pathway Lights |
| Type: | Solar Lights |
| Style: | Modern |
| Fixture Material: | Aluminum |
| Fixture Color: | Black |
| Shade Included: | Yes |
| Shade Material: | PC |
| Shade Color: | Clear, Frosted |
| Shade Shape: | Geometric |
| Light Source: | LED |
| Integrated LED: | No |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | LED |
| Number of Lights: | 1 |
| Color Temperature: | White Light, Warm White Light, Color Changing |
| Color Temperature Dimming: | No |
| Brightness Dimming: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Power Source: | Solar Powered |
| Mounting Type: | Gorund |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Waterproof: | IP65 |
| Solar Panel: | 5V/2W (Monocrystalline silicon) |
| Battery: | 3.2V/3000mAh |
| Light Source Power: | 2W (W) |
| Durability: | Rust Resistant, Waterproof, Weather Resistant |
| Applicable Scene: | Garden, Lawn, Park, Residential Area |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Brighten your gardens and pathways with our luxurious Black Garden Solar Pathway Lights, adorned with an elegant diamond trim and paired with a frosted-and-clear PC lampshade—blending sophistication with practicality. Standing at 27.6 inches tall, these lights rely on solar power to deliver an eco-friendly lighting solution, eliminating the need for electricity.
DETAILS
| Product Name: | Solar Pathway Lights |
| Type: | Solar Lights |
| Style: | Modern |
| Fixture Material: | Aluminum |
| Fixture Color: | Black |
| Shade Included: | Yes |
| Shade Material: | PC |
| Shade Color: | Clear, Frosted |
| Shade Shape: | Geometric |
| Light Source: | LED |
| Integrated LED: | No |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | LED |
| Number of Lights: | 1 |
| Color Temperature: | White Light, Warm White Light, Color Changing |
| Color Temperature Dimming: | No |
| Brightness Dimming: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Power Source: | Solar Powered |
| Mounting Type: | Gorund |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Waterproof: | IP65 |
| Solar Panel: | 5V/2W (Monocrystalline silicon) |
| Battery: | 3.2V/3000mAh |
| Light Source Power: | 2W (W) |
| Durability: | Rust Resistant, Waterproof, Weather Resistant |
| Applicable Scene: | Garden, Lawn, Park, Residential Area |
Â
























