Original: $841.36
-65%$841.36
$294.48The Story
| Material | Resin. Acrylic |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | White. Black |
| Type | Floor Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 40cm |
|---|---|
| Height | 175cm |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINF-YL1001 |
- 15.7 diameter (40cm) x 68.9Â height (175cm). Weighs 33 lbs. (15kg)
- Uses 40-watt E26 or E27 incandescent standard bulb (not included). 90 CRI.
- Available in White. Black.
- Comes with 59 plug cord.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Resin. Acrylic |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | White. Black |
| Type | Floor Lamp |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 40cm |
|---|---|
| Height | 175cm |
| Light Source | E26 or E27 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINF-YL1001 |
- 15.7 diameter (40cm) x 68.9Â height (175cm). Weighs 33 lbs. (15kg)
- Uses 40-watt E26 or E27 incandescent standard bulb (not included). 90 CRI.
- Available in White. Black.
- Comes with 59 plug cord.

























