Original: $133.27
-65%$133.27
$46.64The Story
| Material | Brass. Glass |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | Brass |
| Type | Pendant Light |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 12cm |
|---|---|
| Height | 13cm |
| Light Source | E12 or E14 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINP-F6435 |
- 4.7 diameter (12cm) x 5.1 height (13cm). Weighs 5.5 lbs. (2.5kg)
- Uses 15-watt E12 or E14 incandescent bulbs (not included) 90 CRI.
- Comes with 59″ hanging wire. Adjustable hanging height.


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Material | Brass. Glass |
|---|---|
| Style | Modern |
| Finish | Brass |
| Type | Pendant Light |
| Color | White |
| Certified | Compatible with North America. Saudi Arabia. Europe. Australia Certification |
| Diameter | 12cm |
|---|---|
| Height | 13cm |
| Light Source | E12 or E14 |
| Dimming | Compatible with dimmer switches |
| Manufacturer Number | PINP-F6435 |
- 4.7 diameter (12cm) x 5.1 height (13cm). Weighs 5.5 lbs. (2.5kg)
- Uses 15-watt E12 or E14 incandescent bulbs (not included) 90 CRI.
- Comes with 59″ hanging wire. Adjustable hanging height.

























