Original: $309.61
-65%$309.61
$108.36The Story
Product Description:
Matte-grey aluminum and frost-toughened PC stake a quiet 3000 K beacon along paths or villa drives—IP65-sealed, 110-220 V ready, the slim bollard shrugs off storms while its high-CRI LED washes treads and foliage in welcoming, glare-free warmth.   Â
DETAILS
| Product Name: | Garden path light |
| Product Type: | Lawn Lights |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 110-220V |
| Power: | 12W |
| Lumens: | 1000LM |
| Light Source: | LED Integrated |
| Finish: | Gray |
| Frame Material: | Aluminum |
| Ingress Protection: | IP55 |
| Control Type: | Wall Switch |
| Light Direction: | Down |
| Mounting Type: | Placed |
| Shade Material: | PC |
| Shape: | Cylinder |
| Style: | Minimalist,Modern |
| Shade Color: | White |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Average Lifespan: | 30000H |
| Applicable Scene: | Courtyard,Garden,Lawn,Yard |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product Description:
Matte-grey aluminum and frost-toughened PC stake a quiet 3000 K beacon along paths or villa drives—IP65-sealed, 110-220 V ready, the slim bollard shrugs off storms while its high-CRI LED washes treads and foliage in welcoming, glare-free warmth.   Â
DETAILS
| Product Name: | Garden path light |
| Product Type: | Lawn Lights |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 110-220V |
| Power: | 12W |
| Lumens: | 1000LM |
| Light Source: | LED Integrated |
| Finish: | Gray |
| Frame Material: | Aluminum |
| Ingress Protection: | IP55 |
| Control Type: | Wall Switch |
| Light Direction: | Down |
| Mounting Type: | Placed |
| Shade Material: | PC |
| Shape: | Cylinder |
| Style: | Minimalist,Modern |
| Shade Color: | White |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Average Lifespan: | 30000H |
| Applicable Scene: | Courtyard,Garden,Lawn,Yard |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
























