🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Select Height
Select Color Temperature
Select Option
From $94.23
Original: $269.22
-65%Youthful Frame Durable Outdoor Lawn Light—
$269.22
$94.23The Story
- Embrace modern aesthetics with our Rectangular Frame LED Lawn Light—meticulously crafted for those who prioritize sophistication in outdoor decor. This slender fixture features an elegant thin aluminum frame, paired with an IP54 waterproof rating that ensures strong resistance to weather elements, from rain to dust.
DETAILS
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum |
| Power: | 10W |
| Voltage: | 85-265V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Color: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Waterproof: | IP54 |
| Light Source: | LED |
| Applicable Scene: | Villa, Lawn, Garden, Park, Square |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Embrace modern aesthetics with our Rectangular Frame LED Lawn Light—meticulously crafted for those who prioritize sophistication in outdoor decor. This slender fixture features an elegant thin aluminum frame, paired with an IP54 waterproof rating that ensures strong resistance to weather elements, from rain to dust.
DETAILS
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum |
| Power: | 10W |
| Voltage: | 85-265V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Color: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Waterproof: | IP54 |
| Light Source: | LED |
| Applicable Scene: | Villa, Lawn, Garden, Park, Square |
























